Rosela pestrá

Bydlí s námi papoušci

Snad celým životem mě doprovázeli andulky. Chovala jsem výstavní, chocholaté, duhové i klasické. Andulky ve mne určitě zanechali cit, lásku, díky nim jsem navázala mnohá přátelství s chovateli. Jednou ale nastal zlom a já šla dál. Nyní chováme pouze pro radost pár papoušků, kteří nám dělají společníky. Ujímáme se hendikepovaných, škubajících se a nechtěných papoušků a snažíme se jim vytvořit láskyplný domov a vyhovující podmínky.

Papoušek šedý ŽAKO Nelinka a Kookii
Papoušk žako a jeho pořízení byl můj další dávný splněný sen z dětství. Možná, že i proto, že z vrhu F u pejsků. žádné ze štěňátek nezůstalo doma, bylo rozhodnutí o to silnější. Jedná se o samičku a samce, oba dva ručně dokrmené. Hned první hodiny si padli do oka a začali se krmit. Jejich povahu opravdu nic nezapře a jedná se o velice inteligentního papouška. Do 14ti dnů se naučili navlékat kroužky, létat po místnosti a sžít se s celým chodem rodiny. Do dalšího měsíce se oba naučili mluvit a povídat svá jména, ahoj, žako, jména dětí, psů, zlatíčko, pusinku, miláčku a další slova. Rádi se mazlí a jsou úžasnými společníky. Těžko v papouščí říši budu hledat inteligentnějšího a přítulnějšího papouška. Doufám, že se jednou dočkám i jejich odchovu. Tito ptáci se mohou dožít při dobré péči i 6O let.

Red a Bomb

MADINA GOULDOVA - Red a Bomb
Drobný barevný ptáček, který velice příjemně zpívá.

Red a Bomb

ROZELA PESTRÁ přírodní (Eva a Adolf)
Moje "citová" záležitost. Přenádherně zbarvený středně velký pták pocházející z Austrálie.

Eva a Adolf

KAKARIKI čč (Jaruš a Smajlík)
Olivově zelená samička a zelený sameček. Typicky po celý den prozpěvují kyký kyký, podle čehož se druhově jmenují.

Jaruš a Smajlík Jaruš a Smajlík

AMAZOŃAN KUBÁNSKÝ (Vojta a Fida)
Velcí, robusní ptáci, kteří každý den jsou mému srdci blíž, pro jejich povahu a inteligenci. Vojty jsme se ujali jako hendikepovaného, protože měl vykloubenou nožičku. Po velikém úsilí se nám povedlo sehnat Fidu, dokrmenou samičku. Oba tvoří velice harmonický pár, je radost na ně koukat a pozorovat je. Oba si velice rádi hrají a snaží se na sebe poutat pozornost.

Vojta a Fida

ARA NOBILIS (Ara červenoramenný)
Nejmenší zástupce rodu Ar. Ručně dokrmený pár nám spestřuje společnost každý den. Z vesela volají jména, napodobují zvuky a kříčí kafíčko! večeři! I když k jejim zobáku mám respekt, neboť dokáží jedním lusknutím rozdrtit i tvrdou mandličku, k nám se chovají velice něžně. Rádi ukazují a nechávají se drbat pod křídlem, kde je jejich rodový znak- červené peří. Jsou to velice milí společníci a nároční konzumenti.

Ara červenoramenný Ara červenoramenný Ara červenoramenný